Jak często należy zmieniać dziecku pieluchę?

Ten artykuł został przygotowany we współpracy z mama24h.pl

Jeśli właśnie urodziłaś dziecko, możesz się zastanawiać: Jak często dziecko powinno zmieniać pieluchę? Noworodki często sikają ponad 20 razy dziennie, więc zmiana pieluszki co dwie do trzech godzin to nie jest zbyt wygórowana prośba! Jedynym problemem jest to, że zbyt częste zmienianie pieluszki dziecka może prowadzić do wysypki i podrażnień. Najlepiej jest też zmieniać pieluszkę dziecka, gdy tylko zauważysz wysypkę lub wyciek.

Dzieci poniżej 6 miesiąca życia mogą często pluć. W zależności od nasilenia i częstotliwości plucia, dzieci będą potrzebowały od czterech do pięciu zmian dziennie. Jednakże, jeśli są one na zewnątrz w ogrodzie, może być konieczne, aby zmienić ubranie dziecka tylko jeden lub dwa razy. W zależności od rodzaju zabrudzenia, dziecko może potrzebować częstszej zmiany ubrania. Nawet gdy nie jest to czas na zmianę pieluszki dziecka, należy upewnić się, że jest ona czysta.

Noworodki potrzebują zmian pieluszki co dwie do trzech godzin, czyli 90 minut. Jak dziecko rośnie, jednak zmiany pieluchy może być mniej. Pieluchy są ważną częścią życia dziecka i powinny być często zmieniane, zwłaszcza jeśli dziecko jest mocno zmoczone. Zmiana pieluch u dziecka to jeden z najważniejszych wydatków, jakie poniesie nowy rodzic. Nie ma powodu, aby wyrzucać idealnie czyste pieluchy!

Niezwykle ważne jest, aby zmienić pieluszkę dziecka, gdy tylko zauważysz kupkę. Zbyt długie pozostawienie jej na miejscu może podrażnić skórę i stworzyć scenę dla infekcji pęcherza u dziewczynek. Jeśli Twoje dziecko przesypia noc, spróbuj użyć superchłonnej pieluszki, którą można pozostawić na dłużej. Ale nawet jeśli twoje dziecko śpi w nocy, powinnaś zmienić jej pieluszkę, jak tylko zauważysz kupę.

Jak dziecko rośnie, jego ubranie również musi się zmienić. Zazwyczaj dziecko moczy około czterech lub pięciu pieluch dziennie, w zależności od tego, jak aktywne jest twoje dziecko. Możesz chcieć zmieniać ubranka dziecka częściej niż raz dziennie przez kilka dni, aby uniknąć wystąpienia odparzeń. W miarę jak dziecko będzie się starzeć, być może będziesz musiała zmieniać mu pieluchę tylko dwa lub trzy razy dziennie.

Noworodki trzeba często przewijać. Dziecko musi być zmieniane co najmniej co dwie godziny podczas karmienia lub pielęgnacji. Rodzice mogą mieć pokusę, aby pominąć zmianę lub dwie, jeśli ich dziecko śpi. Jednak pieluszka powinna być zmieniona jak tylko stanie się mokra lub sucha. Częste zmiany pieluszek są niezbędne dla komfortu i dobrego samopoczucia dziecka. Pomagają również monitorować ich zdrowie i uniknąć pieluszkowego zapalenia skóry.

Rodzice, którzy nie są zaznajomieni z opieką nad dzieckiem, mogli nie zdawać sobie sprawy z obowiązków związanych ze zmianą pieluch, które będą mieli. Nowi rodzice często muszą się uczyć w miarę upływu czasu. Na szczęście, można dowiedzieć się, jak często dziecko potrzebuje pieluchy, obserwując jej wzór oddawania moczu. Kiedy dziecko będzie już regularnie zasypiać, odczujesz ulgę, że będzie mogło spać spokojnie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *