Ile ml mleka dziecko zjada dziennie

Prezentowany materiał jest efektem współpracy z dzieckoplus.pl

Zapewne chcesz wiedzieć, ile ml mleka powinno spożywać dziecko każdego dnia. Na szczęście istnieje prosty sposób, aby to ustalić. Biorąc pod uwagę wiek, wagę i długość życia dziecka, istnieje przybliżona ilość mleka potrzebna na dzień dla dwumiesięcznego dziecka. Do czasu, gdy dziecko osiągnie cztery miesiące, jego spożycie mleka będzie wynosiło około 120 ml na kilogram masy ciała.

Noworodek powinien wypijać dwie do czterech uncji mleka matki co trzy do czterech godzin. Jednak ta liczba może się zmieniać. Waga dziecka i harmonogram mogą utrudnić dokładne określenie, ile mleka dziecko będzie potrzebowało w danym czasie. Na przykład, ważące 9 funtów i ważące 8 uncji dziecko zazwyczaj zużywa do 24,8 uncji mleka matki podczas każdego karmienia. Jednak ta liczba nie uwzględnia dodatkowego mleka, którego dziecko może potrzebować podczas karmienia piersią.

Po kilku dniach ilość mleka, którą dziecko powinno wypić wzrasta i pozostaje dość stabilna. W tym czasie najlepiej jest skupić się na zdrowiu i szczęściu dziecka, a nie na tym, ile mleka wypija na co dzień. Ta liczba może się różnić w zależności od dziecka, więc powinnaś być świadoma zmienności i indywidualnych różnic. Tak więc, pamiętaj, aby użyć kalkulatora, aby upewnić się, że Twoje dziecko otrzymuje wystarczającą ilość mleka matki każdego dnia.

Zalecana ilość mleka, którą dziecko powinno spożywać każdego dnia, będzie zależała od wieku i wielkości. Niemowlęta młodsze niż miesiąc powinny spożywać mniej mleka matki. Dzieci, które już jedzą pokarmy stałe, zazwyczaj jedzą od 10 do 20 uncji dziennie. To około czterech do sześciu uncji na karmienie, co jest w przybliżeniu równe 570 do 900 mL.

W wieku dwóch tygodni, spożycie mleka przez dzieci powróci do ich wagi urodzeniowej, a oni będą mieli około sześciu zmian pieluchy dziennie. Przeciętne dziecko przybiera na wadze około 155 do 250 gramów tygodniowo do czwartego miesiąca życia. Możesz również ocenić czy ilość mleka przyjmowanego przez dziecko jest wystarczająca obserwując jego zachowanie. Jeśli jest czujne, reaguje, jest aktywne i zdrowe, otrzymuje wystarczającą ilość składników odżywczych.

Liczba uncji mleka, które dziecko zjada każdego dnia może się zmienić. W wieku od czterech do sześciu miesięcy średnie spożycie mleka matki wynosi trzydzieści uncji dziennie. Po tym okresie zazwyczaj następują trzy lub cztery karmienia stałe w wieku około ośmiu miesięcy. W wieku siedmiu miesięcy i więcej, dziecko może spożywać zaledwie sześć do siedmiu uncji mleka matki na jedno karmienie. W miarę jak dziecko rośnie, mleko matki jest nadal głównym źródłem kalorii dla dziecka. Niemniej jednak, powinnaś zacząć stopniowo wprowadzać produkty stałe.

Dąż do karmienia noworodka osiem do dziesięciu razy dziennie. Dzięki temu Twoje zapasy mleka będą zdrowe i wystarczające dla dziecka. Zasadą jest, że noworodek powinien być karmiony nie dłużej niż cztery godziny bez przerwy. Kiedy dziecko ma ochotę na więcej mleka, może być konieczne zwiększenie ilości mleka matki, które spożywa przy każdym karmieniu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *