Ile razy dziennie należy karmić dziecko?

Niniejszy artykuł jest wynikiem naszej kooperacji z przedszkole126.pl

Liczba karmień zależy od indywidualnych potrzeb dziecka i jego harmonogramu. Niektóre dzieci potrzebują karmienia piersią dwa lub trzy razy co dwie lub trzy godziny, podczas gdy inne mogą być karmione nawet osiem do dwunastu razy dziennie. Każde karmienie może trwać od 20 minut do godziny, a dziecko może karmić jedną piersią przez pierwsze dziesięć do piętnastu minut, zanim przejdzie na drugą.

Noworodki muszą jeść często i często. Ich maleńkie żołądki są zbyt małe, aby przechowywać dużo pokarmu. Do 10 dni życia, przeciętny żołądek noworodka może pomieścić tylko około dwóch uncji mleka. Ponadto, ponieważ formuła wymaga dłuższego czasu na strawienie, dziecko może nie chcieć jeść tak często. Jeśli masz problem z podjęciem decyzji o harmonogramie karmienia, poproś o radę konsultanta laktacyjnego.

Wprowadzanie nowych pokarmów do dziecka powinno odbywać się stopniowo. Zacznij od jednej łyżeczki lub łyżki stołowej suchego płatka ryżowego dla niemowląt. Gdy dziecko toleruje już jedną łyżeczkę, możesz wprowadzić owoce lub warzywa, a następnie mięso. Pokarmy jednoskładnikowe powinny być wprowadzane stopniowo, a Ty powinnaś odczekać trzy do pięciu dni pomiędzy wprowadzeniem nowych pokarmów. W ten sposób można ocenić, czy dziecko ma jakieś alergie i dokonać niezbędnych zmian przed wprowadzeniem nowych pokarmów.

Podczas pierwszych kilku tygodni noworodek może spać przez karmienia, ale nadal ważne jest, aby upewnić się, że dziecko otrzymuje wszystkie składniki odżywcze, których potrzebuje. Nawet jeśli niemowlęta będą potrzebowały jedzenia co trzy do czterech godzin, ważne jest, aby nie przerywać ich snu. W rezultacie może to prowadzić do depresji poporodowej. Więc kiedy jesteś w szpitalu, ważne jest, aby przestrzegać harmonogramu karmienia zgodnie z sugestią lekarza.

Twój lekarz może zalecić karmienie dziecka rzadziej niż zaleca powyższy wykres. Pamiętaj, że każde dziecko jest inne i może potrzebować więcej lub mniej niż wymienione w tych wykresach. Zawsze rozmawiaj z pediatrą o specyficznych potrzebach dziecka przed ustaleniem rutyny. Większość dzieci bardzo dobrze ocenia głód i sytość i da Ci znać, kiedy jest głodne lub najedzone. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, kiedy dziecko potrzebuje przekąski lub posiłku, jest obserwowanie jego nastroju i karmienie go odpowiednią ilością.

Typowe spożycie mleka przez noworodka będzie wynosić od 25 do 35 uncji dziennie. Niektórzy będą potrzebowali mniej, a inni więcej. Nie obejmuje to nocnego karmienia, ale wiele z nich będzie karmić między godziną dziewiątą wieczorem a trzecią rano. Podczas gdy większość dzieci będzie karmić osiem do dziesięciu razy dziennie, liczba ta będzie się różnić w zależności od ich wieku i ilości mleka, które dziecko potrzebuje do jedzenia.

Amerykańska Akademia Pediatrii nie zaleca podawania soków owocowych niemowlętom poniżej jednego roku życia. Zalecana ilość pasteryzowanych 100% soków owocowych to 4 uncje dziennie. Należy również oferować dziecku rozcieńczony sok przy każdym posiłku. Zdrowe niemowlęta zazwyczaj nie potrzebują dodatkowej wody, ale dodatkowe płyny mogą być potrzebne, gdy dziecko spożywa pokarmy stałe. Należy omówić te kwestie z lekarzem dziecka.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *