Jak umieścić śpiące dziecko w kołysce

Kiedy dziecko już zaśnie, musisz wiedzieć jak odłożyć je z powrotem do kołyski. Noworodki spędzają większość czasu śpiąc, a ten stan REM jest tym, co wywołuje ich marudzenie. Apetyt dziecka zazwyczaj wzrasta w ciągu pierwszych trzech tygodni, sześciu tygodni i trzech miesięcy. Ważne jest, aby upewnić się, że nie przeszkadzasz dziecku podczas snu.

Wybierz kołyskę z drewnianymi listwami po bokach, aby umożliwić przepływ powietrza wokół dziecka. Używaj materaca, który jest dołączony do kołyski. Twoje dziecko będzie się budzić kilka razy, więc wybierz taki, który ma możliwość regulacji wysokości i elastyczności. Twoje dziecko będzie w kołysce przez co najmniej trzy miesiące i prawdopodobnie będziesz musiał zabrać ją ze sobą, gdy wyjdziesz.

Przy usypianiu dziecka upewnij się, że kołyska nie jest zbyt gorąca lub zbyt zimna. Będziesz chciał przestrzegać instrukcji producenta przy wyborze łóżeczka. Jeśli położysz dziecko na plecach, ryzyko SIDS jest znacznie zmniejszone. Jednakże, gdy dziecko jest wystarczająco duże, aby przewrócić się, nie jest konieczne umieszczanie go z powrotem w kołysce.

Gdy używasz pala, upewnij się, że podstawa jest twarda. Miękkie, zakrzywione podstawy mają tendencję do zagęszczania pościeli i utrudniają dziecku oddychanie. Jeśli masz malucha, pamiętaj, aby mieć oko na swoje dziecko podczas snu. Maluchy mogą przypadkowo rozbujać kołyskę lub wejść na nią. Jeśli zostawiasz je bez nadzoru, ważne jest, aby być pod nadzorem i wyjąć je z kołyski.

Kładąc dziecko w kołysce, upewnij się, że używasz czystego, miękkiego ubrania. Ważne jest, aby upewnić się, że twoje dziecko nie płacze lub krzyczy podczas snu. Upewnij się również, że używasz miękkiego, czystego koca. Nie chcesz, aby dziecko odczuwało dyskomfort, umieszczając je zbyt szybko w nowym łóżku. W ten sposób dziecko nie będzie przestraszone lub zdenerwowane.

Opuszczaj dziecko do ich kołyski stopniowo. Możesz opuścić dziecko tak, aby najpierw dolna połowa dotykała powierzchni. Ta druga opcja będzie mniej stresująca i da Ci szansę na przeniesienie dziecka bez starty. Możesz nawet poczuć się tak, jakbyś spadała. Ciepła kołyska pomoże również łatwiej przenieść dziecko. Jeśli Twoje dziecko nie śpi dobrze, spróbuj krótkiej drzemki. Jeśli to nie zadziała, spróbuj przejść do spania. Pamiętaj, że wielokrotne próby uśpienia dziecka doprowadzą tylko do frustracji.

Chusta, tymczasem, jest alternatywą dla noszenia śpiącego dziecka. Zakryje tył głowy Twojego dziecka i jest bardziej bezpieczna. Powinnaś spróbować, siedząc i używając niedominującej ręki do trzymania chusty. Następnie możesz wyciągnąć ramię z woreczka i zacisnąć chustę. Idealne jest ścisłe dopasowanie, a zanim umieścisz dziecko w kołysce, możesz najpierw poćwiczyć z siedzącym dzieckiem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *