Co zrobić, gdy dziecko jest przyciągane – informacje

Ten artykuł jest efektem naszych wspólnych wysiłków z bookids.pl

Dziecko może być przyciągane do wielu przedmiotów, w tym do kolorów podstawowych, wzorów i światła. W wieku sześciu tygodni dziecko może zacząć poruszać oczami w sposób jednolity. Do 8 tygodnia życia potrafią rozpoznawać przedmioty w swoim otoczeniu. Mogą również nauczyć się podnosić głowę i kopać nogami, kiedy leżą na plecach. W wieku ośmiu tygodni mogą machać rękami i stopami oraz pięściami w powietrzu, wskazując, że chcą być trzymane.

Istnieją dowody sugerujące, że niemowlęta wykazują preferencje atrakcyjności dla ludzkich i nieludzkich twarzy zwierzęcych. Preferencja ta może być wynikiem ogólnych mechanizmów przetwarzania wrodzonych u dziecka, które są następnie modyfikowane przez doświadczenie. Dlatego ważne jest zbadanie atrybutów zakodowanych na twarzach zwierząt nieludzkich, takich jak koty i psy, zanim spróbujemy odkryć, dlaczego niemowlęta mogą być przyciągane do zwierząt nieludzkich.

Do czego przyciąga się niemowlę – informacje

Niemowlę może być przyciągane do wielu przedmiotów, w tym do kolorów podstawowych, wzorów i światła. Do szóstego tygodnia życia może zacząć poruszać oczami w unisonie. Do ośmiu tygodni potrafią rozpoznawać obiekty w swoim otoczeniu. Mogą również nauczyć się podnosić głowę i kopać nogami, kiedy leżą na plecach. W wieku ośmiu tygodni mogą machać rękami i stopami oraz pięściami w powietrzu, wskazując, że chcą być trzymane.

Istnieją dowody sugerujące, że niemowlęta wykazują preferencje atrakcyjności dla ludzkich i nieludzkich twarzy zwierzęcych. Preferencja ta może być wynikiem ogólnych mechanizmów przetwarzania wrodzonych u dziecka, które są następnie modyfikowane przez doświadczenie. Dlatego ważne jest, aby zbadać atrybuty zakodowane na twarzach zwierząt nieludzkich, takich jak koty i psy, zanim spróbujemy odkryć, dlaczego niemowlęta mogą być przyciągane do zwierząt nieludzkich.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *