U niemowląt, czy niemowlę może mieć anemię?

Ten artykuł jest owocem współpracy naszej redakcji z portalem internetowym przedszkolak.eu

U niemowląt, czy niemowlę może mieć anemię? Należy rozważyć kilka ważnych kwestii. Badanie krwi może wykazać, że niemowlę jest anemiczne. Hematokryt (HCT) to pomiar tego, jak duża część próbki krwi składa się z czerwonych krwinek. Normalny zakres tego pomiaru wynosi od 35 do 44 procent. Jeśli HCT Twojego niemowlęcia jest wyższe niż ten poziom, dziecko może mieć anemię.

Pracownik służby zdrowia Twojego dziecka zleci badanie krwi w celu monitorowania skuteczności leczenia. Ciężkie przypadki anemii mogą wymagać transfuzji krwi. Umiarkowane przypadki mogą ustąpić samoistnie. Twój lekarz może również przepisać lek, który pomaga organizmowi dziecka wytwarzać więcej czerwonych krwinek. Właściwa dieta dla Twojego dziecka jest bardzo ważna. Właściwa dieta pomoże organizmowi dziecka produkować wystarczającą ilość czerwonych krwinek.

Inne objawy niedokrwistości obejmują bladą skórę, zmniejszenie zakresu uwagi i zmniejszenie tolerancji na ćwiczenia. Dziecko z niedokrwistością może również rozwijać bolesny język lub niebieski odcień w białkach ich oczu. Podczas gdy odpowiednie badania są wymagane do określenia, czy Twoje dziecko jest anemiczne, możesz poszukać kilku wspólnych oznak. Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko cierpi na anemię, umów się na wizytę jak najszybciej, aby uzyskać właściwą diagnozę.

Twój lekarz zasugeruje specyficzne leczenie dla różnych rodzajów anemii. Na przykład, żelazo jest potrzebne, aby wchłonąć go z pożywienia, ale nie należy podawać niemowlęciu żadnych leków dostępnych bez recepty lub na receptę. Twój dostawca opieki zdrowotnej zaproponuje leki, modyfikacje diety i suplementy, aby pomóc dziecku poziom hemoglobiny. Twoje dziecko może potrzebować suplementu żelaza lub nawet transfuzji krwi. W zależności od ciężkości niedokrwistości, Twoje dziecko może potrzebować transfuzji krwi.

Wcześniaki są na wysokie ryzyko niedokrwistości. Ich czerwone krwinki są mniejsze niż u starszych dzieci, a to powoduje, że czują się zmęczone i brakuje im energii. Anemia to poważny stan, który może mieć poważne skutki. Anemia powinna być zdiagnozowana jak najszybciej, ponieważ może prowadzić do innych problemów u Twojego dziecka. Jeśli jesteś zaniepokojony, powinieneś skontaktować się z pediatrą, aby dowiedzieć się więcej.

Wcześniaki mogą być narażone na ryzyko anemii z powodu częstego pobierania krwi wymaganego do monitorowania i zarządzania ich stanem. Z tego powodu krew nie jest szybko wymieniana. Ponadto, czerwone krwinki wcześniaków mają krótszą żywotność, a to powoduje anemię. Ponieważ krew z organizmu matki przemieszcza się do krwi niemowlęcia podczas ciąży, dziecko może stać się anemiczne w NICU. Bliźniaki również mają zwiększone ryzyko anemii, jeśli jedno z nich otrzymało mniej krwi niż drugie.

Jeśli Twoje dziecko ma ciężką anemię, lekarz może podać transfuzję krwi, aby utrzymać zdolność przenoszenia tlenu przez RBC. Przeżycie dziecka zależy od tych czerwonych krwinek. W niektórych przypadkach, transfuzje krwi mogą być kontynuowane, aż niemowlę produkuje wystarczająco dużo czerwonych krwinek na własną rękę. Ostatecznie może to spowodować, że niemowlę będzie miało wyższy poziom hemoglobiny. Transfuzje krwi mogą powodować skutki uboczne, ale w większości przypadków anemia nie powoduje żadnych długoterminowych komplikacji.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *