Czy niemowlę może mieć anginę gardła?

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest efektem naszej współpracy z 123mama.pl

Kiedy Twoje dziecko jest małe, możesz się zastanawiać: „Czy niemowlę może mieć anginę?”. W większości przypadków odpowiedź jest twierdząca. Infekcja jest spowodowana przez bakterie i może być leczona antybiotykami. Kurs leku może trwać dzień lub dwa, aby działać, więc ważne jest, aby trzymać się go. Dobrą wiadomością jest to, że antybiotyki mogą zapobiec innym powikłaniom po anginie.

Infekcja bakteryjna, Streptococcus pyogenes, jest spowodowana przez specyficzne bakterie, które sprawiają, że dzieci czują się okropnie. Objawy anginy są zazwyczaj gwałtowne. Dziecko może być w porządku rano, ale nieszczęśliwy przez popołudnie. Dzieci będą wykazywać dwie różne kategorie objawów. Pierwsza kategoria będzie prezentować z bólem gardła i bólem głowy. Druga kategoria będzie składać się z bólu gardła i kaszlu.

Jeśli infekcja występuje u starszego dziecka, lekarz może podać antybiotyk. Antybiotyk powinien być podany dziecku w ciągu dwóch do pięciu dni od powstania wysypki. Jeśli utrzymuje się dłużej niż dwa do pięciu dni, dziecko powinno zobaczyć pediatrę. Gorączka może być również oznaką anginy. Jednak dziecko z wysypką lub podwyższoną temperaturą również powinno być ocenione.

Choć badanie i wymaz nie mogą potwierdzić anginy, antybiotyki są często pierwszą linią leczenia. Twój pediatra może wykonać kulturę gardła, jeśli swabbing pokazuje dowody na bakterie strep. Antybiotyki pomogą niemowlęciu łatwiej oddychać, podobnie jak nawilżacz chłodnej mgły. Dziecko może również otrzymać acetaminofen, jeśli pediatra zatwierdza.

Antybiotyki są najskuteczniejszym sposobem leczenia anginy. Penicylina jest powszechnie stosowany, ale są niektóre dzieci, które są uczulone na penicylinę. Antybiotyki są zwykle podawane w postaci płynnej lub pigułki. Dawkowanie antybiotyku jest zwykle jeden, dwa, lub trzy razy dziennie. Dla dzieci, które nie lubią przyjmować leków doustnych, jednorazowy zastrzyk jest również opcja.

Objawy gardła Strep różnią się w zależności od wieku dziecka. Niemowlęta nie skarżą się na ból gardła, ale mogą być niespokojne i mieć gruby, żółty lub białawy wypływ z nosa. Mogą również wystąpić inne objawy, w tym wysypka na tułowiu lub czerwony lub białawy migdałek. Ale nawet jeśli Twoje dziecko nie wykazuje żadnych z tych objawów, on lub ona może nadal mieć anginę.

Antybiotyki nie wyleczy anginę, ale mogą pomóc dziecku odzyskać od niego. Antybiotyki na anginę mogą być przepisane przez lekarza. Należy jednak pamiętać, że u niektórych dzieci mogą wystąpić powikłania i konieczne jest leczenie antybiotykami. Niezależnie od objawów, najlepszym sposobem leczenia anginy jest częste mycie rąk, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się zarazków.

Jeśli Twoje dziecko wykazuje którykolwiek z tych objawów, powinnaś zabrać je do lekarza. Gorączka 100,4 stopni Fahrenheita lub więcej jest silnym znakiem, że Twoje dziecko może mieć anginę. Nadmierne ślinienie się, suchość w ustach i mniejsza liczba mokrych pieluch w ciągu dnia to również oznaki odwodnienia. Jeśli podejrzewasz anginę, natychmiast udaj się do lekarza.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *