Artykuł poniżej jest wynikiem inspirującej współpracy z dzieci.info.pl
Czy można nakarmić dziecko prosto z termosu? Jest to świetny pomysł, jeśli jesteś na zewnątrz w zimnie i potrzebujesz ciepłego mleka dla dziecka, ale może to również prowadzić do rozwoju bakterii. Aby tego uniknąć, powinnaś używać sterylnych termosów wypełnionych przegotowaną wodą i pozostawionych do ostygnięcia przed ponownym użyciem. Większość dobrych termosów utrzyma mleko w stanie gorącym przez kilka godzin.
Jeśli twoje dziecko jest przeziębione, trudno mu ssać z butelki lub termosu. Pomóc może nawilżacz z chłodną mgłą, dostępne bez recepty krople soli fizjologicznej lub żarówka do ssania. Jeśli dziecko jest przeziębione, prawdopodobnie opuści jeden lub dwa posiłki, ale jest prawdopodobne, że nadrobi stracone kalorie, gdy poczuje się lepiej.
Przy pierwszym podaniu dziecku mleka odciągniętego, upewnij się, że nie jest zbyt głodne. W przeciwnym razie będzie miało problem z butelką, a nawet może ją odepchnąć. Najlepiej, aby pierwszą butelkę podał jej ktoś inny. Przez pierwszy czas powinnaś też nie wychodzić z pokoju. Dziecko karmione piersią chętniej przyjmie wyrażone mleko w temperaturze ciała, więc pamiętaj, aby nie wychodzić z pokoju.
Kiedy bezpiecznie jest karmić butelką? To zależy od tego, w jakim wieku jest Twoje dziecko i ile mleka produkuje mama. Jeśli karmisz piersią, poczekaj, aż skończy cztery miesiące, zanim spróbujesz formuły. Twoje dziecko przyzwyczai się do smaku i w końcu się przyzwyczai. Jednak jeśli jest początkująca w karmieniu butelką, termos może nie być najlepszym pomysłem dla Ciebie.
Poza butelkami, dzieci karmione piersią również uwielbiają dźwięk głosu matki. Możesz spróbować czatować z nią podczas karmienia z termosu, ale upewnij się, że wprowadzasz butelkę powoli, jedno karmienie na raz. Jeśli nie zatrzaśnie się od razu, minie trochę czasu, zanim się do niej przyzwyczai. Możesz też przestawić się z piersi na butelkę, gdy już będzie jej wygodnie.
Podobne tematy