Czy czapka do spania pomaga na wystające uszy u niemowląt?

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z babydorm.pl

Czapka do spania może pomóc zapobiec wystającym uszom dziecka. Specjalna czapeczka dla niemowląt, zwana Baby’s Bonnette, została zaprojektowana tak, aby delikatnie przytrzymywać uszy podczas snu dziecka. Ta opatentowana czapka jest wykonana z bardzo rozciągliwego materiału, dzięki czemu nie uciska główki dziecka. Dopasowuje się również do głowy każdego dziecka.

Chociaż wystające uszy nie są problemem zdrowotnym, wiele nowych matek martwi się o to, jak wyglądają ich dzieci. Jest to całkowicie normalne, o ile nie składają się one nad głową lub nie poruszają się, a uszy w końcu przestaną wystawać. Czapka do spania jest świetną opcją dla tego problemu, ponieważ można ją łatwo naprawić i może pomóc zapobiec dziecku pocieraniu uszu w przyszłości.

Przerastające uszy są powszechną wadą wrodzoną, która dotyka około 5% populacji. Dziecko z wydatnymi uszami ma zazwyczaj niedorozwinięty fałd antyelitarny, który powoduje, że zewnętrzna obręcz wystaje na zewnątrz. Zewnętrzna część ucha jest odepchnięta od boku głowy. Istnieje kilka niechirurgicznych metod korygowania wystających uszu i wielu rodziców zwraca się do tych metod w przypadku stanu ucha dziecka.

Najczęstszą metodą leczenia tego stanu jest stosowanie czapki dla noworodków. Czapka, zwana EarBuddie, jest ulepszeniem w stosunku do bandaża lub beretu. Czapka jest wykonana z materiału siatkowego i musi być noszona przez większość dnia. Nie jest zalecana dla dzieci z poważnie odstającymi uszami, ponieważ czapka może powodować bóle głowy. W nocy natomiast maska pozwala skórze głowy oddychać.

Inną opcją jest operacja. Chociaż wystające uszy nie są szkodliwe dla słuchu niemowlęcia, mogą prowadzić do zaburzeń psychicznych. Te wystające uszy są wyzwalaczem dla dokuczania i niższej samooceny. Ze względu na emocjonalne i społeczne implikacje wystających uszu, u dzieci z takimi uszami czasami pożądana jest korekta chirurgiczna. Zazwyczaj operacje te są planowane dla dzieci w wieku powyżej pięciu lat, więc niemowlę może wrócić do domu tego samego dnia.

Ucho zewnętrzne rozwija się, gdy dziecko jest w łonie matki. Wzrost tego narządu zbiega się ze wzrostem innych narządów. Jeśli w pinnie występują nieprawidłowe zmiany, może to wskazywać na inne problemy zdrowotne. Tagi skórne i cysty są powszechne, ale sam kształt ucha jest normalną odmianą ucha. Niektóre dzieci rodzą się z wystającymi uszami i nie oznacza to, że mają jakieś zaburzenia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *